Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to začalo

17. 5. 2007

Když bylo mé dceři Barboře asi deset let, přihlásila se prostřednictvím školy do jachtařského oddílu Tatran Praha 7. O rok mladší syn Martin projevil totéž přání a tpirat.pngak jsem měl doma jachtaře dva. Brzy získali znalosti a dovednosti, které pro mne měly příchuť exotiky. V té době jsem pracoval v jednom výzkumáku, který disponoval rekreačním zařízením na slapské přehradě. V invetáři se mimo jiné vyskytovala i otevřená plachetnice třídy Pirát, sice v trochu zuboženém stavu, ale funkční. Když mne děti poprvé vyvezly na vodu, měl jsem poněkud staženou záď (dost to foukalo). Časem jsem ale překonal počáteční obavy a tomuto sportu přišel na chuť. Nakonec jsem Piráta dal do pořádku - trup dostal nový nátěr, původní stěžeň jsem nahradil novým, stejně jako kormidlo a ploutev. V Náchodě ušili nové plachty a na jaře v roce 1988 jsem na této lodi strávil tři týdny.

Od té doby se k jachtingu pravidelně vracím, časem jsem přešel na kajutové lodě (jedna mi poskytla dočasný azyl v roce 2002, kdy jsme na základě výroku statika nemohli bydlet v našem domě zasaženém povodní).

O tři roky jsme se na Orík vrátili a užili si týden na lodi Julia.


MČR v lodní třídě Pirát 2011

V roce 2008 jsme se s Olinou takřka náhodou svezli ve Francii na motorové lodi, což jsme si v roce 2009 a 2010 zopakovali na Vltavě a Labi.


 

Náhledy fotografií ze složky 1988 Pirát