Jdi na obsah Jdi na menu
 


2016 Na horáku s Benčíkem

V zimě se mi povedlo roztrhat funkční triko a zajel jsem si pro nové k Petrovi Benčíkovi (trojnásobný mistr republiky v silniční cyklistice + olympionik v Pekingu), má prodejnu oblečení ASSOS a kol COLNAGO kousek od mého bydliště. Je to nesmírně přátelský člověk, trochu jsme pokecali a vyměnili si kontakty. Mailem mě pozval na cyklo vyjížďku, která startovala dnes ráno v Kolodějích u kostela. Sešlo se nás asi 50, Petr přivezl snídani pro všechny a v 10 hodin se vyrazilo.

Včera jsem měl v nohách přes 100 kilometrů, dneska do Koloděj to bylo něco málo přes 20 a já jako úplně jedinej jsem byl na bajku, všichni ostatní měli silničku. Po pár kilometrech mi plíce vypadly na řídítka a pak už jsem jen čuměl, jak se ten balík vzdaluje. Prostě jsem na ty chrty neměl.

Taky dobrá zkušenost. Sice jsem tam byl asi nejstarší, ale to už je v případě podobných podniků skoro pravidlem. Nicméně, dostala mě ta přátelská atmosféra a vzájemný respekt všech zúčastněných. V běžném životě to není úplně pravidlem. To je vlastně jeden z důvodů, proč od dětství sportuju, ať už na atletické dráze, na vodě nebo na kole, vždycky je kolem plno kamarádů, kteří jsou fér a je mi s nimi dobře.